Kategorie szkoleń
Platforma bezpłatnych szkoleń
Wybierz i zdobywaj wiedzę dzięki bezpłatnym szkoleniom z PFP
Szkolenia online
E-learning
Zobacz dlaczego warto
Dlaczego warto
Jak działa platforma szkoleń PFP?
1.
Wybierz tematy szkoleń, które Cię interesują
2.
Weź bezpłatny udział we wszystkich szkoleniach
3.
Konsultuj swoje wyzwania biznesowe z ekspertami
4.
Odbierz
certyfikat PFP
5.
Kontynuuj efektywny rozwój swojej kariery
Nasi eksperci
Poznaj naszych wykładowców
Ich pasją jest dzielenie się swoją wiedzą, umiejętnościami oraz historiami o sukcesach i porażkach - poznaj ich osobiście
Piotr Majkowski
Piotr Majkowski
Cogitor
Zajmuję się prowadzeniem szkoleń i konsultacji z zakresu programu Microsoft Office (Word, Excel, VBA etc.) oraz statystyki (w tym obsługi programów SPSS i Statistica). Moja specjalność to znajdowanie praktycznych rozwiązań codziennych problemów w pracy biurowej, zwłaszcza tych związanych z zarządzaniem danymi oraz ich analizą. Pasjonuje mnie opracowywanie narzędzi, które usprawniają wykonywane codziennych działań i pozwalają na oszczędność czasu oraz zwiększenie efektywności i precyzji. Swoją pracę wykonuję jako szkoleniowiec, trener, konsultant i doradca, prywatny korepetytor oraz wykładowca akademicki. Dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu jestem w stanie łączyć teorię z praktyką w sposób korzystny dla moich Klientów: uczelni, instytucji, urzędów, dużych korporacji, małych i średnich firm oraz rodzinnych mikroprzedsiębiorstw. Przekazywanie wartościowej wiedzy oraz opracowywanie we współpracy z Klientami racjonalizatorskich rozwiązań jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji, szczególnie gdy widzę, jak współpraca przeradza się w nowe możliwości rozwoju oraz wymierne korzyści dla osób oraz instytucji, które mi zaufały. Szanuję moich słuchaczy, dlatego uczę tylko rzeczy niezbędnych oraz cennych i nigdy nie marnuję czasu na zagadnienia niepotrzebne, nieprzekładające się na rozwój osobisty czy wzrost efektywności pracy . Uczestnik moich szkoleń może mieć pewność, że wiedza zdobyta w czasie ich trwania okaże się naprawdę pożyteczna i pomocna w osiąganiu ważnych celów.
Anna Orska, Dominika Bettman
Anna Orska, Dominika Bettman
Projektantka biżuterii, założycielka marki biżuterii artystycznej ORSKA
Gość specjalny cyklu „MOCne w biznesie”. Anna Orska –projektantka biżuterii, założycielka marki biżuterii artystycznej ORSKA. Jej projekty pokazywane były na wystawach m.in. w Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Nowym Jorku. Zaprojektowała tysiące wzorów biżuterii i niewielkich form wzorniczych. Charakterystyczne dla niej jest niestandardowe podejście do projektowania z uwagi na wykorzystywane materiały, a także koncepcje kolekcji. Projektantka była prekursorka upcyklingu w polskim jubilerstwie. Stworzyła biżuterie m.in. ze starych lin żeglarskich, części samochodowych czy tysiącletniego drewna dębowego, pochodzącego z konstrukcji grodu Mieszka I na poznańskim Ostrowie Tumskim. Anna Orska podróżuje w poszukiwaniu inspiracji. Niektóre kolekcje artystki zostały zaprojektowane i wykonane za granica, pod wpływem inspiracji tradycyjnym rękodziełem. Artystka wykonała kolekcje biżuterii z lokalnymi rzemieślnikami w Nepalu, Indonezji, Wietnamie, Meksyku i Peru. Gość specjalny cyklu „MOCne w biznesie”. Dominika Bettman, Dyrektor Generalna polskiego oddziału Microsoft. Przedsiębiorczyni, orędowniczka transformacji cyfrowej i zrównoważonego biznesu opartego na wartościach. Wierzy w sprawcza moc różnorodności i głęboki sens rozwoju osobistego oraz mentoringu. Jest ambasadorka współpracy biznesu z nauka. Wspiera aktywizacje zawodowa kobiet, szczególnie w dziedzinach STEM. Zanim objęła stanowisko Dyrektor Generalnej w polskim oddziale Microsoft, przez 26 lat pozostawała związana z Siemensem w Polsce, gdzie przeszła ścieżkę od ekspertki w dziedzinie logistyki, przez dyrektor finansowa, aż po CFO i CEO. Jest absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH w Warszawie i Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Choć z natury jest humanistka, jej pasja są nowe technologie, o których napisała książkę - „Technologiczne magnolie”. Prywatnie miłośniczka podróżowania, piłki nożnej, opery i sztuki.
Jarosław Korpysa
Jarosław Korpysa
Jarosław Korpysa
Profesor Jarosław Korpysa jest zatrudniony w Katedrze Metod Wspomagania Decyzji i Neuronauki Poznawczej. Jest dyrektorem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Od lat łączy praktykę z działalnością badawczą. Jest autorem ponad 110 publikacji dotyczącej tematyki : modeli biznesowych startupów, przedsiębiorstw spin off, oddziaływania polityki makroekonomicznej na działalności przedsiębiorstw. Kierował m.in. projektem dedykowanym tworzeniu przez naukowców startupów technologicznych (Pożyczka Globalna dla Przedsiębiorczości Akademickiej) - projekt BGK S.A, projektem Staże szansą na praktyczne kompetencje w kreowaniu procesów biznesowych przy wykorzystaniu Design Thinking - projekt NCBiR, uczestniczył w projekcie Matrix, którego celem było opracowanie platformy umożliwiającą upowszechnianie wyników B+R - projekt samorządu Pomorza Zachodniego, a obecnie jest koordynatorem projektu "Doktorat wdrożeniowy" - IV Edycja - projekt MEiN. Ponadto był Przewodniczącym Komitetu Sterującego projektów realizowanych w ramach Jeremie, Reporęczenie w Funduszu Pomerania oraz Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju. Był także ekspertem ds. Lean Management w Funduszu Pomerania sp. z o.o. oraz członkiem Rady Nadzorczej Pomerania Inwetyscje Sp. z o.o. Obecnie jest członkiem zarządu głównego Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Profesor Korpysa uczestniczył w ponad 67 krajowych i międzynarodowych konferencjach. Zrealizował 11 projektów naukowych w finansowych m.in przez MEiN, NCN, NCBiR. Uczestniczył w projektach 6 i 7 Programu Ramowego UE. Jest recenzentem 12 międzynarodowych czasopism oraz członkiem trzech komitetów redakcyjnych. Jest także profesorem wizytującym na Ningbo University oraz Guangzhou University w Chinach. Jest promotorem 4 prac doktorskich oraz recenzentem 5 dysertacji.
Jak aktywizujemy przedsiębiorców
Poznaj historie uczestników naszych szkoleń
Zofia Szybowska
Zofia Szybowska
Prowadzi firmę DekoGrafia
Szczecin, zachodniopomorskie
Szkolenia pomogły mi:
 • założyć bezproblemowo działalność gospodarczą,
 • sprawnie prowadzić firmowe konta reklamowe,
 • nawiązać współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami
Serdecznie polecam, pełen profesjonalizm! Uczęszczałam na szkolenia zarówno stacjonarnie jak i online.
Podczas kilku godzin można posiąść dużo wiedzy, poznać wiele zagadnień, otrzymać poradę, odpowiedzi na pytania, a przy okazji poznać osoby uczęszczające na kursy, dzięki czemu można wymienić się z nimi różnymi doświadczeniami jak podjąć współprace.
Oprócz teorii stosowane są różnego rodzaju ćwiczenia, które pobudzają do myślenia i działania w grupie. Co ważne po zajęciach otrzymujemy materiały, które dotyczyły danego szkolenia.
Kamila Budzyńska
Kamila Budzyńska
prowadzi agroturystykę Dom nad Stawem
Karpno, woj. zachodniopomorskie
Szkolenia pomogły mi:
 • poznać zasady pisania bloga firmowego,
 • nauczyć się ustawiania płatnych kampanii reklamowych,
 • zbudować markę mojej firmy
Polecam wszystkim szkolenia organizowane przez PFP - wiedza jest przekazywana w kompleksowy i jednocześnie prosty dla użytkownika sposób.
Podczas zajęć poruszane są aspekty zarówno teoretyczne jak i praktyczne, które są dodatkowo omawiane na przykładach firm uczestników szkolenia.
Przygotowanie szkolenia jak i sposób prowadzenia jest zawsze na najwyższym poziomie.
Jarosław Ziajka
Jarosław Ziajka
prowadzi firmę Euroexpert Jarosław Ziajka Rzeczoznawstwo
Dochodzenie odszkodowań
Szkolenia pomogły mi:
 • rozszerzyć obszar działalności mojej firmy,
 • poznać ciekawych ludzi z innych branż,
 • nabyć nowe umiejętności przydatne przy prowadzeniu swojego biznesu
Brałem wielokrotnie udział w szkoleniach organizowanych przez PFP zarówno w siedzibie Fundacji jak i ONLINE. Tematyka szkoleń jest bardzo zróżnicowana. Wszystkie szkolenia, w których uczestniczyłem prowadzone były profesjonalnie w miłej atmosferze przez osoby z danej branży.
Dzięki zdobytej wiedzy rozszerzyłem obszar działalności swojej firmy, poznałem ciekawych ludzi z innych branż, co również pomogło mi w rozwoju.
Polecam szkolenia zarówno osobom będącym na początku przygody z własnym biznesem, jak i właścicielom firm, w celu podnoszenia kwalifikacji zarówno swoich jak i oddelegowanych pracowników.
Wojciech Trukszyn
Wojciech Trukszyn
prowadzi firmę Trukszyn IT
Szczecin Zachodniopomorskie
Szkolenia pomogły mi:
 • zagłębić temat PPK,
 • przystosować wymogi RODO do procedur zgodnych z profilem mojej firmy,
 • rozwinąć kompetencje pracowników
Ze szkoleń Fundacji korzystam od wielu lat. Bardzo chwalę sobie najnowszą formułę w formie on-line, dzięki której mogę uczestniczyć w nich z każdego miejsca. Dzięki szkoleniom mogę być zawsze na bieżąco ze wszystkimi istotnymi aspektami ważnymi z punktu widzenia właściciela firmy.
Każde szkolenie przygotowane jest profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem wykładowcy. Polecam każdemu – wartościowa wiedza dostępna od ręki – bezpłatnie, bez żadnych ukrytych opłat. Korzystam zarówno ja, jak i moi pracownicy.
Odwiedź nas na
© Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Copyright 2024 PFP